Sonsuzluk İşareti Nedir Ve Klavyede Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk İşareti Nedir?

Sonsuzluk işaretinin ne olduğu ve hangi durumlarda kullanıldığı hakkında sizlere bilgi paylaşımı yapacağız. Sonsuzluk işareti dendiğinde çoğumuzun aklına gelen ilk şey tabi ki de Atatürk ‘ün doğum ve ölüm tarihi 1881-∞ akıllara gelmektedir. Atamızın kalbimizde yaşadığı ve ölümsüz olduğunu gösteren bu işaret çoğu Atatürkçü insanlar vücudunda dövme olarak da taşımaktadır. Sizlerin en kısa yolla aklınıza gelebilecek sonsuzluk işaretini bu şekilde hatırlatmak istedik. Sonsuzluk işareti nedir hangi durumlarda kullanılır. Sonsuzluk işaretinin cümleye verdiği anlamlar kelime haznesi geliştirmesi sonsuzluk işaretinin güzel ve anlamlı bir işaret olduğunun göstergesidir. Sonsuzluk işareti 8 rakamını çağrıştırmaktadır. Yan yatmış 8 sonsuzluk işaretinin simgesidir. Lemniskat eğrisi olarak da bilinen sonsuzluk işaretini kullanımlar her zaman cümleye ayrı bir hava katmıştır. Sonsuzluk işaretini sizlere kısaca tanımlayacak olursak;
Sonsuzluk simgesi yana doğru sekiz rakamına benzeyen, sonu olmayan ve ebediyet anlamına gelen bir matematiksel terimdir. Sonsuzluk terimi en çok matematik ve fizik alanında kullanılmaktadır ayrıca sonsuzluk kavramı soyut bir kavramdır.

Sonsuzluk İşaretinin Klavyede Kullanımı Nasıldır ?

Sonsuzluk işaretinin klavyede ki rahat bir şekilde yazılımını sizler için göstereceğiz sonsuzluk işareti çok basit bir şekilde klavyede oluşturulabilir bunun için yapmanız gereken şeyler Windows 10 ‘da ve Windows 10 ‘un altındaki sürümler için farklılık gösterir.

İlk önce ALT tuş kombinasyonu ile nasıl sonsuzluk işaretini yapılacağını belirtelim. Yukarıda da belirttiğimiz üzere kullandığınız işletim sistemi Windows 10 ise Alt+8734 tuşlarını kullanabilirsiniz. Windows 10 altındaki işletim sistemlerinde ise  Alt+236 tuşlarını kullanarak rahat bir şekilde sonsuzluk işaretini yapabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti 1980 yılından sonra çoğu yayınevinin başvurularından sonra TDK yazılarının ana kaynağı haline gelmiştir.

Sonsuzluk İşareti

Sonsuzluk İşareti

 

Mustafa Burak Koç

Yeni içerik yazmaya başlayan hırslı editör.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir