Klavyede Dolar ($) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Dolar ($) İşareti Nasıl Yapılır?

Hepimizin bildiği üzere her para biriminin kendi işareti vardır. Bu gün sizlere hepinizin tanıdığı ve bildiği Dolar işaretini sizlere tanıtacağız. Sizlere dolar işaretini klavyede göstermeden önce Dolar hakkında kısa bilgi vermek istiyorum

Dolar?

Dolar sadece Amerika da değil tüm dünyada tanıdan ve bilinen bir para birimidir. Dünyada kullanılan dolar ekonomini belirleyen bir para birimidir. Doların şu an bilinen 20’den fazla çeşidi bulunmaktadır. Dolar dünya ekonomisinin gücünü belirlemektedir. Amerika ve dünyada bilinen ve kullanılan para birimi olan dolar 1500’lü yıllarda ortaya çıktı. 1690 yılında ise ilk kağıt para olarak kullanılmaya başladı. Bu günümüzde en son dolar 2010 yılında basıldı.

Dolar Nerelerde Para Birimi?

Dolar, günümüzde ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zellanda başta olmak üzere birçok ülkenin para birimi. ABD doları ise ABD’den başka Ekvator, Marshall Adaları, Zimbabwe, Palau, Micronesia, Doğu Timor, Avustralya doları ise Nauru ve Kiribati gibi ülkelerde de kullanılıyor.

Dolar ($) İşareti Nasıl Yapılır?

ALT, SHIFT veya ALT Gr

Alt Gr + 4

ALT+36

Bu kısa yolları kullanarak dolar işaretini kullana bileceksiniz. Günümüzde dolar ile ülkenin her yerinde geçerlidir. Seyahat ederken çoğu kişi kendi cüzdanında dolar götürmektedir. Dünyanın her yerinde geçerli olduğu için rahatlıkla gitmiş olduğunuz ülkenin para birimi ile değiştire bilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızda makale yazarken dolar işaretini kopyala yapıştır ederek makaleye kolaylıkla ekleye bilirsiniz

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir