İnstagram’dan Para Kazanmak – Nasıl ve Ne Kadar Para Kazanılır? 2020№

İnstagram’dan Para Kazanmak – Nasıl ve Ne Kadar Para Kazanılır? 2020

Herkes Instagram’da nasıl para kazanılacağını bilmek istiyor. Son birkaç yılda, Instagram’ın muhteşem fotoğraflardan oluşan sonsuz beslemesi, parlak bir dergi, en iyi arkadaşınızın tadı ve bir butik dükkan arasında bir şey haline geldi. Aylık % 71’i 35 yaşın altında olan bir milyardan fazla kullanıcıyla Instagram, ilham, istek ve şimdi uygulama içi ödeme platformudur.

Muhtemelen her gün çekip paylaştıkları resimlerden para çeken Instagram’lıların hikayelerini duymuşsunuzdur. Kendi büyük takipçinize bile bakmış ve “Belki ben de yapabilirim” diye düşünmüş olabilirsiniz.

Tıpkı blog yazarları, YouTube kullanıcıları ve ürettikleri içerikle ilgili bir kitle toplayan herkes gibi Instagram’lıların da anladığı ve etkilediği anlaşıldı – birçok şirketin uğraştığı iki şey.
Birlikte erişin ve etkileyin, Instagram içerik oluşturucularına ister bir imparatorluk inşa etmek isterse de sadece ekstra para ve ücretsiz şeyler kazanmak isteseler de potansiyel gelir akışlarını keşfetme fırsatı sunar.

İnstagram’da para kazanmaya başlamak için birkaç yolu vardır:

Etkileyici olun ve sponsorlu gönderilerden para kazanın.

Etkileyici durumunuzla, markalarınızı yayınlarınızda tanıtmaya yardımcı olacak önerilerde bulunabilirsiniz. Etkileyen ise, çevrimiçi şeyler yaparak ve paylaşarak itibar kazanmış kişidir. İyi bir takipleri olan ve çevrimiçi varlıkları ile oluşturdukları güven düzeyi nedeniyle kitlelerini trendler konusunda ikna edebiliyorlar. Markalar, ürünleri hakkındaki kelimeleri yaymaya yardımcı olan sponsorlu yayınlar yapmak için etkili kişilerle ortak olma eğilimindedir. Etkileyenler, Instagram hesaplarının boyutu ve erişimi ile içeriklerine göre oluşturdukları güven ve katılım gibi birçok şeyi aynı anda yönetmelidir. En çok etkilenenler sponsorlu yayın başına binlerce dolar kazanır. Günde bir sponsorlu yayın yaptığınızı hayal edin, ayda on binlerce dolar kazanabilirsiniz. Tipik bir etkileyici yazı, bir Instagram yayını veya Instagram hikayesi gibi markanın veya ürünlerinin tanıtımını içeren içerik oluşturulmasını içerir. Etkileyici olarak, bu yüzden kitlenizi tanımanız son derece önemlidir. Kitlenizin esas olarak kimden oluştuğunu anlamanız gerekir, bu nedenle hangi markaların kitlenize en uygun olacağını bilirsiniz.

instagram

instagram

Şimdi düşünüyor olabilirsiniz, sponsorlu bir yazı için bana tüm bu parayı ödemeye istekli olacak markalarla nasıl çalışabilirim? Dikkate değer bir çevrimiçi varlık oluşturduysanız, büyük markaların size ulaşma şansı vardır. Ancak, kişiliğinize ve değerlerinize en uygun olduğunu düşündüğünüz markaları kendiniz de bulabilirsiniz. Bir anlaşmayı müzakere etmek için doğrudan markalara kendiniz ulaşabilirsiniz (Instagram veya web siteleri aracılığıyla), ancak büyük bir markanın bulunma şansınızı artırmak için kendinizi bir etkileyici unsurlar pazarında da listeleyebilirsiniz.

 

Satış ortağı olun ve başkalarının ürünlerini satarak para kazanın.

Başkalarının ürünlerini satabilir ve bir indirim alabilirsiniz. Birçok marka ürünlerini bağlı kuruluş programları aracılığıyla satar. Instagram’dan bu şekilde para kazanan birçok insan var. Etkileyen kişi ile satış ortağı arasındaki fark, satış ortağının komisyon karşılığında ortak marka için satış yapmaya çalışmasıdır. Öte yandan, etkileyici esas olarak farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Satış ortakları, herhangi bir tıklamanın satışa dönüştürüldüğünden emin olmak için izlenebilir bir bağlantı veya promosyon kodu aracılığıyla Instagram üzerinden para kazanır.

– Poster fotoğrafları ve diğer sanal ürünleri sat.

Instagram tamamen görsel içerikle ilgilidir. Fotojenik ürünler Instagram’da iyi satılabilir. Poster fotoğrafları, resimler, çizimler, animasyonlar, videolar ve diğer görüntü veya video tabanlı sanal ürünler satabilirsiniz. Her bir gönderide, biyografinizdeki bağlantıyı ziyaret etmek için okuyuculara bakın. Bu, insanların Instagram’dan para kazanmanın başka bir popüler yoludur. Yüksek kaliteli fotoğraflar çektiğinizi düşünüyorsanız, bunun için ödeme alma şansınız vardır. Ancak kendinizi sadece fotoğrafçılık becerilerinizle sınırlamayın, düzenleme ve kompozisyon gibi resimlerinizi geliştiren diğer olasılıkları keşfedin. Çektiğiniz fotoğraflardan en iyi şekilde yararlanmak için telefonlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanın. Fotoğraf çekerken orijinal olmaya çalışın. İlgili Instagram hashtag’lerini kullanarak fotoğraf portföyünüzü tanıtmak için Instagram’ı kullanabilirsiniz.

-Kendi fiziksel ürünlerinizi satmak

Kendiniz ürettiğiniz veya tedarikçilerden satın aldığınız herhangi bir fiziksel ürünü satabilirsiniz. Bu geleneksel e-ticaret perakendeciliği genellikle bazı envanterlerin stoklanmasını gerektirir, yani bazı ürünleri stoklamak için bir başlangıç ​​sermayesi harcamanız gerekir.

Ayrıca, evde boş bir oda veya kiralık bir depo yeri gibi ürünleri saklayabileceğiniz bir yer gerektirir. Örneğin, Çin merkezli bir tedarikçiden bazı envanter satın alırsanız, bunları sipariş etmeden ve müşterilere teslim etmeden önce saklamak için bir alana ihtiyacınız vardır.

Şubat 2018’den itibaren Instagram, Instagram Yazıları ve Hikâyeleri aracılığıyla ürünleri doğrudan Instagram’da satabilirsiniz. Instagram resimlerinizdeki ürünleri etiketleyerek Instagram takipçilerinizi hızlı bir şekilde ürün satın alabilecekleri ürün sayfalarınıza yönlendirebilirsiniz.

 

Instagram ne kadar ödüyor?

Instagram’da ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok para kazanabilirsiniz. Ücretler ayrıca katılım, içerik kalitesi, ad tanıma, kitle demografisi ve beceri seti ile belirlenir. Standart 1000 takipçi için 10 ABD dolarıdır, ancak sözleşmenize ve sponsorunuza bağlı olarak değişebilir.

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre 6000 ile 10000 takipçisi olan hesaplar yazı başına ortalama 88 dolar kazanabilir.

Ünlüler Instagram’da büyük paralar kazanıyor ve en çok ödenen etkileyiciler posta başına 8.400 ila 1.2 milyon dolar arasında kazanabiliyor. Açıkçası, bir fikir lideri iseniz, geliriniz itibarınıza bağlıdır.

Facebook, LinkedIn veya Instagram hesabı gibi herhangi bir sosyal hesaptaki çevrimiçi varlığınızdan tahmini kazançlarınızı hesaplamak için etkileşim oranını hesaplamak önemlidir. Neden? Etkileşim, kitlenizin yayında olduğunu gösterir, bu nedenle etkileyici fiyatlarının ve maliyetlerinin büyük ölçüde bu metriğe bağlı olması şaşırtıcı değildir.

Formül oldukça basittir: Bir gönderi başına beğeni ve yorum sayısını birleştirin ve onu takipçi sayısına bölün ve ardından bu sayıyı ortalayın:

Hedef Oranı = ((Beğeni+Yorumlar)/Takipçi Sayısı) * 100%

Ancak, hesabınızın katılım oranını anlamak istiyorsanız, son 30 gün boyunca tüm yayınları minimum olarak analiz etmeniz gerektiğinden bir matematik yardımcısı bulmanız daha iyi olur.

Etkileşim oranınız ne olursa olsun, bu platformu çevrimiçi portföyünüz olarak kullanırsanız veya başkalarının uzmanlığınızdan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olursanız Instagram’dan para kazanabilirsiniz. Ana fikir, nişinizi bulmak ve gelirlerinizi de artırabilmek için hizmetlerinizi tanıtmaktır.
Instagram, en yüksek katılımlı en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir, bu yüzden doğru şekilde kullanırsanız platformda para kazanmak kolaydır. Sponsorlu yayınlardan sosyal medya pazarlama hizmetlerine kadar, herkesin Instagram’da para kazanması için birçok yaratıcı yol vardır. 2020’de Instagram’a çok fazla zaman ve çaba harcamak, çevrimiçi para kazanmaya yardımcı olan harika bir yatırımdır.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir