Instagramda Mavi Tik Almak: Nasıl Alınır? Kesin Yöntem (2020)

Instagramda Mavi Tik Almak: Nasıl Alınır? Kesin Yöntem (2020)

Genelimiz instagram kullanıyoruz. Ve çoğumuz  mavi tik nasıl alabiliriz diye düşündüğümüz zamanlar olmuştur. İlk başlarda ben uzun zaman bu konuyu aratırmıştım. Şimdi sizinde bilginiz olsun diye daha ayrıntılı anlatıcağım. Sosyal medya doğrulaması, web’de en çok aranan ikonlardan biridir. Biraz azim veya biraz hile ile elde edebileceğiniz hemen hemen her şey. Güvenlik rozetleri? Kolay. Kısıtlanmış hesaplar? Biraz pahalıya mal olabilir, ancak bunlar yetersizdir. Doğrulama, ilgili sosyal ağdan genel bakışı gerektirir ve genellikle almak için çemberlerden atlamayı gerektirir. Eğer alabilirsen.

 • Instagram’da Doğrulanmanın 5 Yolu

Yani, Instagram’daki kullanıcı adınızın yanındaki mavi tik  onay işaretini görmek istiyorsunuz. Birçok kullanıcı bir Instagram hesabına sahip olmak istiyor ve bunu Instagrammers arasında sosyal bir durum olarak algılıyor. Başlangıçta, Instagram kafa karışıklığını önlemek için markaları, halka açık figürleri ve ünlüleri doğruladı. Burada Instagram’da doğrulanma yollarına değineceğiz.  Nike’a benzer birçok kullanıcı adı olabilir. Kalabalığın içinde gerçek Nike’ı tanımlamak için Instagram, bu markaları ve kişileri doğrulamayı tercih ediyor. Ancak, artık hesaplarında mavi onay işareti almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Prosedür basit olsa da, mavi onay işaretini gördüğünüzde garanti veya zaman çerçevesi yoktur.

Instagram’da Doğrulanmak İçin Nasıl Başvurulur

Instagram’da doğrulanmak için şu şekilde başvurabilirsiniz:

 1. Instagram’ı açın.
 2. Ardından, hesabınıza gidin.
 3. Ardından, sol üstteki üç yatay çizgiye dokunun.
 4. Ardından, Ayarlar üzerine dokunun.
 5. Doğrulama İste üzerine dokunun.
 6. Ardından, iddia ettiğiniz kişi olduğunuzu kanıtlamak için bilgi girmeniz gerekir.
 7. Son olarak, Gönder’e basın.

Instagram’ın Doğrulanmış Hesaplar için Kriterleri

Prosedür basittir; ancak Instagram’ın sizi ne zaman doğrulayacağını bilmenin bir yolu yoktur. Sosyal platformun resmi yönergeleri dört ölçütten bahseder:

 • Otantik: Hesap gerçek bir kişiyi, kayıtlı bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmelidir.
 • Benzersiz: Hesap, temsil ettiği kişinin veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır.
 • Tamamlandı: Hesap herkese açık olmalı ve bir biyografi, profil fotoğrafı ve en az bir yayını olmalıdır. Profiliniz diğer sosyal medya hizmetlerine “beni ekle” bağlantıları içeremez.
 • Dikkat çeken: Hesabınız iyi bilinen, çok aranan bir kişi, marka veya tüzel kişiyi temsil etmelidir.

 

Instagram kullanıcılara, doğrulama için başvuran kişinin internet kişiliğine sahip olduğundan emin olmak için çoklu haber kaynaklarında incelemeler yaptığını söyler.

 

Instagram’da Mavi Kene Almak için 5 İpucu

 

instagram

instagram

 

Bu resmi noktaları aklınızda tutarken, popüler mavi kalınlığı elde edip edemeyeceğinizi düşünmeniz gereken 5 nokta.

Yalnızca Instagram üzerinde konsantre olmayın .Bu öneri tuhaf gelebilir. Ancak, sadece Instagram’a konsantre olmadıklarını söylemek daha iyi olurdu. Gerçek bir etkileyici olmak ve internet kişiliğine sahip olmak için YouTube ve Facebook gibi diğer platformlarda bulunmanız gerekir. Diğer sosyal platformlarda herhangi bir kişiliğe sahip olmadan Instagram’da birçok takipçiniz varsa, görüntü paylaşım platformunda kolayca bulabilirsiniz. Bu yüzden insanlar sizi diğer kullanıcıları şaşırtmadan hemen Instagram’da bulamazlar.

Instagram’da çok sayıda Cristiano Ronaldo var. Bu nedenle, sosyal platform gerçek Cristiano Ronaldo’ nu diğer sahte hesaplardan ayırmak için doğrular.

Birden fazla sosyal platformda kişiliğiniz varsa ve “etkileyici” olma statüsünü kazanırsanız, bu nedenle Instagram hesabınızı hemen doğrulayacaktır.

Hashtagler, hashtag’ler, hashtag’ler

Instagram’ın popülaritesi hashtag’lerde arttı. Resminizi veya videonuzu hashtag olmadan yayınlarsanız, birçok kitleyi, parayı ve sosyal platformun özünü kaçırırsınız. Uzmanlar, içeriğinizdeki bir hashtag’in bile etkileşimi yüzde 12,6 oranında artırabileceğini belirtiyor. İçerik başına en fazla 30 hashtag kullanabilirsiniz. Instagram’ın amacına katkıda bulunurken daha geniş kitlelere ulaşmak için içeriğinize popüler hashtag’ler ekleyin. Birçoğu hashtag’leri kullanır: #love, #instagood, #photooftheday, #tbt, #beautiful, #cute, #me, #happy, #fashion, #followme.

Ancak, Instagram’da etki ve popülerlik kazanmak için yayınlarınızdaki benzersiz hashtag’inizi ve harekete geçirici mesajınızı bulmak da aynı derecede önemlidir. Bu, doğrulanma şansınızı artıracaktır.

 

Instagram’ın Gizlilik Politikası Nedir?

 

 • Markanızın estetiğini yaratın

Instagram’da aylık bir milyar aktif kullanıcı var. Bu insanlar arasında göze çarpan bir figür olabilmek için bir tarzınız olmalı ve bu tarzla tutarlı olmalısınız. Örneğin, kahveyi seviyorsanız, tanınacak kahve ve benzeri fotoğrafları paylaşmada tutarlı olun. Tutarlı olmaktan bahsetmişken benzer filtreler, perspektif ve renk kullanmaya çalışın. Ayrıca, bu yaklaşım, Instagram hesabınızın yasal olduğu diğer kullanıcılara da hizmet edecektir.

 • Biyografiniz ve altyazılarınız önemlidir

Elbette olduğunu iddia ettiğiniz kişi olduğunuzu kanıtlamak için elbette sağlam bir biyografiye sahip olmaktan geçiyor. Gerçek bir kişi olduğunuzu göstermek için olabildiğince çok ayrıntı ekleyin.

Bio, kendiniz için bir görüntü oluşturduğunuz ön yerdir. Biyografinin sizi mümkün olan en iyi şekilde temsil ettiğinden emin olmalısınız.

Tıpkı diğer sosyal platformlar gibi Instagram da hileleri fazla çaba harcamadan tespit edebilir. Dijital bir dünyadasınız. Bir kişinin dolandırıcı olup olmadığını kontrol etmek için birçok araç vardır. Özellikle, doğrulanmak istiyorsanız, sosyal platforma, takipçilerinize ve kendinize sadık olun.

Yorumlarınızda ve yayınlarınızda gerçek olun. Aksi takdirde, Instagram tarafından iyi bir şekilde engellenmiş olabilirsiniz.

Doğrulama Rozeti Nedir?

Doğrulama rozeti, profil resminizin altında hesabınızın sahte, zombiye veya kopyalanmadığını gösteren bir onay işaretidir. Instagram tarafından verilen gerçek profilin kanıtı. Sonuçta orada birçok sahte hesap var. Bazıları botları ve hizmetleri beğenmek gibi zararsızdır, ancak bazıları bunun yerine sizi hedefleyebilir! Bir doğrulama rozeti ile, arkadaşlarınıza hesabınızın sahte yerine gerçek ve orijinal olduğunu kanıtlayabilirsiniz! Böyle bir rozet, şirketler ve genellikle ünlüler gibi bilinen insanlar için kişisel profiller için çok önemli olmayabilir, sadece bir tanesine sahip olmak çok önemlidir.

Doğrulama Rozeti№ Alma Gereksinimleri

Doğrulama Rozeti almak kolaydır, ancak beklemek zaman alır. Instagram’da doğrulanabilmek için hazırlanmış bir kimlik kartına veya ehliyetinizin olması gerekir.

 • Benzersiz Olun: Hesabınız gerçek bir kişiyi veya şirketi temsil etmelidir.
 • Açık Olun: Doğrulanmış bir hesap gizlenemez ve takip isteği alamaz
 • Bilinmesi Gerekenler: Hesabınız bilinen bir kişiyi temsil etmelidir

Rozet Nasıl İstenir?

Instagram’ın Yardım Masası’na göre, bunu yapmak gerçekten basit bir işlemdir. Bilgileri buradan alabilir veya aşağıdaki bilgileri okuyabilirsiniz.

 1. Doğrulanmış bir rozet istediğiniz hesapta oturum açtığınızdan emin olun.
 2. Profilinize gidin ve simgesine dokunun.
 3. Ayarlar> Doğrulama İsteye dokunun.
 4. Tam adınızı girin ve gerekli kimlik formunu girin (örneğin: devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik).

Rozet Alma Şansınızı Geliştirmek için Profesyonel İpuçları

Bunu yapmanın birkaç yolu var. İşte size bir liste.

 

Diğer Sosyal Medya Ağları Arasında Popüler Olmak

YouTube, Twitter veya tanıdık herhangi bir sosyal medya platformunu olabildiğince iyi kullanın.

Unutmayın, bu sosyal medya platformlarından önce hiç kimse “YouTuber” adlı bir başlık bilmiyordu, ancak bugün bunları yeni nesil ünlüler olarak görüyoruz.

Rozetinizle Yapamayacaklarınız

Çeşitli adımlardan sonra nihayet rozetini aldın! İşte kaçınmanız gereken davranışların bir listesi!

 • Rozetinizi satamazsınız.

Bir rozet kişiye özeldir ve satılamaz! Instagram’ın yardım sayfasında, rozetinizi Instagram aktarmaya, reklam vermeye veya satmaya çalışırsanız onu kaldıracağınız çok açık!

 • Profil resminizi diğer hizmetleri tanıtmak için kullanamazsınız.

Rozetinizi verdikten sonra benzersiz oldunuz! Profil resminizin üzerinde hiçbir şey reklamını yapamazsınız! Bu, rozetinizi ihmal etmek için gitmiş yapan başka bir kuraldır!

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir