İmex Kremi Hakkında

İmex Kremi Nedir ?

Son zamanlarda doktorların özellikle tercih ettiği “imex kremini” hep beraber inceleyelim. İmex bir sivilce temizle ilacı olarak bilinse de tek kullanım amacı sivilceler değildir. Sivilceler özellikle 16 17 yaş arası gençlerde yüzde yoğun bir biçimde çıksa da, aslında belli bir yaş dönemine özgü değildir. Her yaşta insanlarda sivilcelere rastlamak mümkündür. Sivilcelerin çoğunlukla çıkma sebebi karaciğerin yağları sağlıklı bir şekilde sindirememesinden kaynaklandığı bilinmektedir. İnsanlar çoğu zaman kötü görünen bu sivilcelerden kurtulmak için yanlış yollara başvurmaktadır. Örnek olarak sivilcelerin görünmemesi için kullanılan fondöten ve sivilceleri sıkmak gibi sağlıksız uygulamalardan kaçınmak sağlığımız için oldukça önemli. Sivilcelerden kurtulmak için doğru ve sağlıklı olan yol bir cilt uzmanına görünmek sağlığınız için oldukça önemlidir. 

İmex krem; tüm eczanelerde kolaylıkla bulunabilen ve cilt üzerine sürülen bir tür antibiyotiktir. Son günlerde sivilce sonunu ile karşı karşıya kalanların merak edip araştırdıkları hatta sosyal medya da popülariteye ulaşan imex kreminin içerisinde bulunan tetrasiklin hidroklorür maddesi sayesinde ciltteki bakterileri yok etme özelliğine sahiptir. İltihapsız sivilcelerin tedavi edilmesinde kullanılan bu kremde kortizon bulunmaması nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği kremler arasındadır. Çok güzel sonuçlar alınmak isteniyorsa düzenli bir  şekilde kullanılması gerekmektedir. İmex krem çok etkili bir kremdir. Çok kısa sürede sivilcelerin köküne nüfus ederek kurumalarını sağlayan bu kremin etkisi çok hızlıdır. Bununla beraber görünüşe dikkat edenler için fondöten renginde olması ve hangi ten rengi olursa olsun, kolayca ayırt edilebilmesi de İmex kreminin diğer sivilce kremlerinden üstün olmasını sağlayan özellikleri arasında.  

İmex

İmex

İmex Kremi Kullanımı 

İmex kremini, cilde sürüldükten sonra kısa bir süre içinde ciltteki irinin akmasını sağlıyor ve böylece sivilcelerinizden kolayca kurtuluyorsunuz. İmex kreminin uygulanışı oldukça basit: İnce bir tabaka halinde ve cilde iyice yedirilerek sürülerek İmex kremi etkili bir şekilde kullanılabilir ve gayet iyi sonuçlar alınabilir. İmex kremin yan etkileri yok dersek yalan söylemiş oluruz ancak bunlar çok büyük etkileri yoktur. Yan etkileri ise cilde sürüldükten sonra biraz kaşıntı ve kızarıklık. Fakat İmex kremi geceden sürüp yatarsanız, sabaha kalktığınızda sivilcelerinizin kuruduğunu gözlemleyeceksiniz. İmex kreminin gerçek işlevi ise, cildin tıkanmış gözeneklerini açmanın yanı sıra, bozulmuş olan yağ dengesi yeniden düzenleyerek sağlıklı bir cilt görümüne sahip olacaksınız. İmex sivilce kremi bir çok kullanan müşterisi tarafından da kanıtlanmış durumda. Ayrıca, sivilcelerle etkili bir şekilde mücadele edebilmek için imex krem kullanmanın yanı sıra, cildinizi daima temiz tutmak ve özellikle zararlı yağ türü olan ve hazır gıdalarda bol miktarda bulunan trans yağlardan da uzak durmak oldukça önemlidir.

Mustafa Burak Koç

Yeni içerik yazmaya başlayan hırslı editör.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir