En Ucuz Domain Nereden Alınır? 5 En Ucuz Alan Adı Firması 2020

En Ucuz Domain Nereden Alınır? 5 En Ucuz Alan Adı Firması 2020

Tanım olarak, bir alan adı sadece bir IP adresinin okunabilir bir şeklidir. İşlev olarak, www.google.com gibi bir web sitesini ziyaret etmek için bir web tarayıcısına yazdığınız hedeftir. Mecazi olarak, tam telefon numarasını girerek kişiyi manuel olarak aramak yerine cep telefonunuzdaki bir kişiye nasıl ilerleyeceğinize çok benzer; telefon numarası bir IP adresi ve kaydedilen kişi bir alan adı olacaktır. Her zaman saygın bir alan adı kayıt kuruluşuna sahip bir alan adı satın alın.

Peki ucuz alan adlarını nasıl satın alıp en ucuz alan adı kayıt şirketini nasıl seçersiniz? Karşılaştığım internet kullanıcılarının çoğu, alan adı kaydı için aynı alan adı barındırıcısına başvuruyorlar.

İnternette ucuz ve iyi alan adı kayıt şirketleri hakkında biraz konuşuluyor ve insanlar genellikle makul görünen veya rakiplerinizin gittikleri şeylerle gitme eğilimi gösteriyor.

İyi bir ucuz alan adı kayıt şirketi seçmek göz korkutucu bir görev olabilir –

  • Hangisini seçmelisin?
  • Fiyatlandırma, hizmetler ve desteğin en iyi karışımını kim veriyor? vb.

Bu makale, şu anda internetteki en ucuz ve en iyi alan adı kayıt şirketlerine biraz ışık tutmak amacıyla hazırlanmıştır.

 

Ucuz Alan Adlarını nereden satın alabilirim?

  1. Dynadot

Dynadot, 2002 yılında kurulan ICANN tarafından akredite edilmiş bir alan adı kayıt kuruluşudur. Şirketin merkezi San Mateo, California’dadır.

Dynadon’da $ 6.99 karşılığında bir .com alan adı alabilirsiniz ve alan adı yenilemesi yalnızca 8.99 $ ‘dır. Benzer şekilde, diğer tüm popüler TLD’ler pazarlık fiyatından edinilebilir.

Dynadot, PayPal, Wechatpay, AliPay, Skrill gibi birkaç ödeme seçeneği sunar. Genel olarak, Dynadot bir alan adı satın almak için mükemmel bir seçim olacaktır.

 

  1. NameSilo (En Ucuz)

Namesilo, orada en popüler ucuz alan adı web sitesidir. Muhtemelen hiç duymamış olabilirsiniz, ancak en büyük alan adı kayıt kuruluşlarından biridir ve son yayınlanan verilere göre, kendilerine kayıtlı 2 milyondan fazla alan adı vardır.

Bir .com alan adının Namesilo’ya kaydedilmesi sadece en ucuz olanı 8,99 $ ‘dır. Benzer şekilde, .com veya .org gibi diğer alan biten en iyi fiyatı alırsınızö.

Etki alanı yenileme fiyatı bile ucuzdur ve genellikle GoDaddy gibi bir etki alanı kayıt kuruluşunda gerçekleşen dolandırıcılık gibi şeyleri hissetmezsiniz.

Genel olarak, ucuz olduğu için bir alan adı satın almak için ilk tercihiniz Namesilo olmalıdır.

  1. Namecheap

Namecheap, alan adını satın alan bir başka ucuz alan adı kaydıdır.

11.69 $ / yıl için .com alan adları ve 11.48 $ / yıl için .net ve .org alan adlarıyla, oldukça ucuz fiyatlı bir alan adı kayıt şirketidir.

Hizmetlerine ekledikleri tek ek ücret ICANN kaydı / yılı için ek 18 ¢ ‘dır. Namecheap ayrıca GoDaddy hizmetine en iyi alternatiflerden biri olarak kabul edilir.

  1. Cloudflare Kayıt Şirketi

Cloudflare, alan adı satın alımında herhangi bir işaretleme talep etmeyen en iyi alan adı kayıt kuruluşudur. Kelimenin tam anlamıyla sadece TLD’nin alan adı için ne ödenmesi gerekeni ödersiniz sadece ve bu başka hiç kimsenin yapmadığı bir şeydir.

 

  1. GoDaddy

GoDaddy, .com alan adlarının yeni kullanıcılar için yıllık 3,39 ABD doları ve zaten kayıtlı kullanıcılar için, ilk yıl için 11,99 ABD doları ve daha sonra her yıl için 18,99 ABD dolarıdır. Hala tartışmalı olarak alan adı kayıt şirketlerinin liderleri, ancak alan adı yenilemeleri için GoDaddy kullanmaktan kaçınıyorlar.
Çevrimiçi ödemeler için uluslararası ödeme veya kredi kartı olmayan herkes için harika olan birçok yerelleştirilmiş ödeme seçeneği sunar. İlk yıl için iyidirler ve GoDaddy tarafından sökülmekten kaçınmak için yenilemeden önce alan adını GoDaddy’den Namesilo veya CloudFlare’ye taşıdığınızdan emin olmanız gerekir.

 

  1. Domain.com

Yılda 9,99 ABD dolarından başlayan .com alan adları ile Domain.com en ucuz alan adı kayıt hizmetini sunar. Alan adı kaydı için popüler seçeneklerden biridir. .Mobi alan adlarının $ 2.99 / yıl ile .net ve .org’a $ 8.99 / yıl fiyatla Domain.com, para alan adı kayıt şirketleri için en iyi değerlerden biridir. Domain.com, düşük fiyatı göz önüne alındığında sunacak çok şey var. Domain.com’un ödeme seçenekleri: PayPal, Visa, MasterCard, Discover, American Express.

 

  1. Name.com

Name.com endüstri standardı ucuz alan adı kayıt hizmetlerinden biridir. Yılda 12,99 ABD dolarından başlayan .com, .net ve .org alan adı kayıtlarıyla alan adınızı onlara kaydettirmek için bu alanda büyük destek, ucuz kayıt ve deneyim sahibi olmaları gerekir.

Name.com en ucuz değil, ancak esnek fiyatlandırma planları ve kişisel müşteri desteği var. Name.com ayrıca, sizinle veya işletmenizle alakalı olabilecek süresi dolmuş alan adlarını almak için “Domain Nabber” hizmetleri de sunar. Süresi dolmuş alan adları için fiyatlandırma yüksektir, ancak bir sonraki çevrimiçi girişiminiz için en iyi adlardan birini seçebilirsiniz.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir