Bir iş görüşmesi

Bir iş görüşmesi

Bu gün sizler bir ş görüşmesinde ne yapmanız gerekmekte. İş görüşmesine giderken nelere dikkat etmeniz lazım. İş görüşmesine hangi kıyafetlerle girmeniz gerekmektedir. İş görüşmesinde karşı tarafı etkileme ve ikna etmek için sizlere bazı bilgileri aktaracağız.

İş görüşmesine giderken hangi elbise giymeli?

Sizler iş görüşmelerine giderken her şeyden önce karşı tarafın aklında giysilerinizle fikir oluştura bilirsiniz. İş görüşmesine giderken üzeriniz de ki elbise çok önemli. İş görüşmeleri iş seçenekleri bir den fazla. Herkes aynı iş görüşmesine girmemekte. Her kesin kendi eğitim alanına ve ya becerisine göre iş alanına kendisine belirlemekte ve bu iş alanı üzere iş baş vurun da bulunmaktadır. Eğer resmi bir kuruma iş görüşmesine davet aldıysanız ve ya iş görüşmesi için gidiyorsanız oraya günlük elbiselerinizle gitmemeniz lazım. Karşı tarafın aklın da pek de sizin hakkında iyi şeyler canlanmaya bilir. Eğer resmi bir kuruma iş başvur ve ya iş görüşmesi için gidecekseniz takım elbise giymeniz sizin işe kabulü olmanızı etkileyecektir.

Eski zamanlar da sadece sizden bir geçmişinize ait CV isteniyordu. Bu sizin işe kabul edip etmemek için yeterli idi. günümüz de birçok işletme mülakat yolu ile işçi almaktadır. Mülakat süresi çok azdır. Sizler önceden işletmeye CV gönderirsiniz. Eğer işletme Cv kabul ederse sizi mülakata davet etmektedir. Mülakat süreniz çok kısa olduğundan karşı tarafı kısa sürede ikna ede bilme gücüne sahip ola bilmelisiniz.

İş görüşüne giderken heyecanlanmamalı.

Yukarı da da sizlere anlattığım üzere iş görüşmesine giderken kesinlikle heyecanlanmamanız lazım. Sürenizin kısıtlı olması sizin kendinizi en hızlı şekilde karşı tarafa ifade etmenizi gerektirmektedir. Eğer bu esnada heyecanlanırsanız kendi kendinize zamanınızı daha da kısıtlamış olacaksanız. Bu nedenle kendinizi sıkmamalı. İş görüşmesi esansında sizden istenen bilgilere doğru ve eksiksiz bilgi vermeli. Kendinizi öz güvenli his ettirmeli. Hedefiniz de ki maşla ilgili ilk görüşte bildirmemeli.

Bu ilk iş görüşmesi sizin hayatınızı etkileye bilir. Sizi farklı noktadan alıp farklı noktaya götüre bilir. Bu yüzden iş görüşmesine gitmeden ön hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir