GG NEDİR ?

GG NEDİR?

Öncelikle GG bir oyun terimidir. GG’nin kelime manası nedir?
GG’nin açılımı” Good Game “dir. Türkçede ise iyi oyun veya güzel oyun anlamına gelmektedir. Genellikle takım oyunlarında kullanılan bir terimdir. GG oyunda istersen mağlup ol istersen galip eğer ki o oyundan memnun kalmışsan veya zevk almışsan o oyun GG olarak biter. Tabi her iyi şeyin kötü şeyi de vardır. Yani GG’nin birde BG’si vardır. BG ise ’’Bad good’’ demektir. Bad Good da ise oyundan zevk alamadıysan memnun kalmadıysan BG olarak ayrılırsın. Ayrıca oyundan GG olarak da BG olarak da ayrılsak karşı tarafa da bildirilir.

GG nereden çıktı ?

GG nereden çıktı ?

GG’nin nereden çıktığı bilinmiyor. Ama bu diğer ülkelerde denmekte ama bizim ülkemize LEAGUE OF LEGENDS ile gelmiştir. Şuan aktif oyunlarda popülerleşmiştir. Özellikle takım oyunlarında büyük bir yer almıştır.
GG HANGİ OYUNLARDA KULLANILIYOR?
İlk olarak Türkiye’de CS 1.6 gibi oyunlarda kullanılmaya başlandı.
Daha sonra ise şu oyunlarda kullanılmaya başlandı:
– League of Legends
– Dota
– Wolfteam
– Warcraft
Oyunlarıyla birlikte kullanımı iyice yaygınlaşmıştır. Şuan ise neredeyse bütün oyunlarda kullanılmaktadır.

GG OLMAK NEDİR?

GG olmak kelimesi günlük dilde çok sık kullanılan bir kelimedir. Oyuncular bu kelimeyi zevkle kullanırlar. Bu kelime kalıbı bir oyuncunun oynadığı oyunda başarısız olarak ayrılmasıdır. Yani günlük dilde GG oldum veya GG olduk şeklinde kullanılır. Bu tür kalıplar dilimize sosyal mecraların sayesinde katılıyor.

Dip not: GG sanıldığı aksine küfür kısaltması değildir :))

Mustafa Burak Koç

Yeni içerik yazmaya başlayan hırslı editör.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir