Diş ağrısına ne iyi gelir

Diş ağrısına ne iyi gelir

Kıymetli arkadaşlar. Bu gün sizler hepimizin başına ara ara gelen diş ağrısı sorunlarını konuşacağız. Diş ağrısın ağrıma nedenleri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Yani diş ağrısı bir kişin alt dişi ağrırken diğerin üst ve ya farklı bir diş ağrıya bilir. Günümüz de eski çağlara bakacak olursak insanlar artık dişlerin bir canlı olduğunu ve onların da daima temizlik istediğini anlamaktadır. Lakin bir kısım ise hayla dişlerin yeri yerinde temizliklerini yapmıyor. Bu kişiler sonuç da erken yaşlarda kendi dişlerin kayıp ediyorlar. Kıymetli arkadaşlar konumuzun başlığından sizlere aydın olacağı üzere diş ağrısı nasıl giderilir ona bakacağız. Öncelikle kimsen dişi yani sağlam bir diş durduk yere ağrımaz. Eğer diş ağrısı artık sizde başlamış ise bunun bir sebebi var. Ağrır ağrımaz doktorunuzla görüşmeniz önemli.

Gündelik her yemekten sonra temizlenen dişler daha sağlam dişler olmaktadır. Eğer sizler günde 3 defa dişlerinizi temizliyorsanız o zaman dişleriniz den endişelenmenize gerek yok. Sizin dişiniz gayet sağlam olduğunu düşünüyoruz. Gelelim dişi ağrıyan kişilere. Öncelikle sizler diş ağrır ağrımaz hemen dişinizi fırçayla temizlemelisiniz. Daha sonra doktorunuza gidin. Her zaman sizin diş ağrınıza ne iyi gelir ve ya ne yapılması gerekeceğini doktorunuz bilmektedir. bu yüzden doktorunuzla kesinlikle görüşün. Eğer diş ağrınız çok ise ve şimdi doktora gitme şansınız da yok ise aşağıda sizlere vereceğimiz bir iki yöntemi kullanarak doktora gidene kadar diş ağrısını kese bilirsiniz.

En çok diş ağrısında bile dişlerinizi fırçayla diş derisine zarar vermeyecek şekilde 3 dakika fırçanı bastırmadan yıkayın. Bu sizin diş ağrısını hafiflete bilir. Bazen diş ağrıları diş aralarında oluşan boşluklara doluşan yemek kırıntıları yüzünden ortaya çıkmaktadır. Dişlerinizi temiz yıkamanız bu ağrıyı ortadan kaldıracaktır.

Yukarıda da belirtiğimiz üzere diş ağrıları bir birinden farklılık göstermektedir. Diğer yöntem ise dişlerinizi tuzlu su ile gargar edilmesidir. Bu yöntem en çok bilinen ve en çok işe yarayan yöntemdir. Bir bardak suya tuz ilave ederek karıştırın 3 defa ağzınıza suyu doldurarak gargar edin. Bu sizin diş ağrınızı hafifletecektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir